Czym w ogóle jest badanie StrengthsFinder?

Twórcą badania jest Instytut Gallupa – najstarszy ośrodek badania opinii społecznej na świecie. Instytut na podstawie przeprowadzonych, wieloletnich badań opracował kwestionariusz, który pozwala zdefiniować i nazwać nasze talenty.

Czym są talenty?

Talent to wrodzony, naturalny i powtarzalny sposób myślenia, reagowania i czucia. Jest naturalnym potencjałem, naturalną predyspozycją.

Talent mówi o tym, jak działasz, jak wykonujesz określone czynności i zadania. Nie mówi, jakie rzeczy możemy robić lub kim możemy być.
Osoby z różnym zestawem talentów mogą robić to samo, jednak efekt będzie zupełnie inny.

Czy talent to mocna strona?

Nie są to pojęcia tożsame. Talent jest czymś naturalnym, co nie zawsze jest pozytywne. Niekiedy w życiu bardziej przeszkadza niż pomaga. Ważne wówczas, żeby talent odpowiednio ukierunkować. Uświadomiony talent
w połączeniu z wiedzą i umiejętnościami pozwoli zbudować mocną stronę.

W czym pomaga badanie?

Badanie odkrywa pewien obszar rozwojowy. Jednak zgoła odmienny od tego, co znamy na co dzień od tego, co wynieśliśmy ze szkoły, z tradycyjnego modelu edukacji. Badanie odkrywa nasze talenty, czyli to, co jest wrodzone, naturalne i przychodzi nam najłatwiej. Nasz naturalny potencjał, nasze naturalne predyspozycje możemy świadomie kształtować, rozwijać. Zgodnie z metodologią Instytutu Gallupa skupienie się na talentach daje szansę na największy rozwój – dużo większą, niż gdybyśmy skupili się na słabościach.

Czy badanie jest dostępne w języku polskim?

Tak. Badanie jest dostępne w języku polskim.
Zapraszam na stronę Dominika Juszczyka, który krok po kroku wskazuje jak wykonać test po polsku.

Czy badanie jest płatne?

Tak, badanie jest płatne. Podstawowa wersja, gdzie odkrywamy top 5 talentów ze wszystkich zidentyfikowanych 34, kosztuje 19,99$. Profil
w pełnej odsłonie 34 talentów uszeregowanych od talentów najbardziej widocznych do tych najmniej obecnie (25.10.2018 r.) kosztuje ok 49,99$. Jest to cena obniżona, bo jeszcze niedawno test kosztował 89$.

Warto przed podjęciem decyzji o wykonaniu badania sprawdzić ceny na stronie Instytutu Gallupa. Poniżej podaję linki do badania:

Pełna wersja badania
Podstawowa wersja badania – top 5

Istnieje także możliwość odkrycia pozostałych 34 talentów, jeśli na początku skorzystaliśmy z wersji podstawowej. Badania nie powtarzamy, a płacimy jedynie za odkrycie pełnego profilu ok 40$.

Jak przystąpić do badania?

Istnieją dwie metody:

1) można zakupić książkę StrengthsFinder 2.0, gdzie na końcu dostępny jest kod do zrobienia testu. Książka dostępna jest wyłącznie w języku angielskim. Można ją nabyć także w polskich księgarniach internetowych. Kod jest jednorazowy i nie można go wykorzystać ponownie. Kod aktywujemy na stronie Instytutu Gallupa.

2) Badanie można także zakupić bezpośrednio na stronie Instytutu Gallupa, płacąc kartą kredytową lub debetową.

Czy kod można zakupić na prezent?

Tak, jak najbardziej.

Na czym polega badanie?

Badanie polega na wypełnieniu ankiety składającej się ze 177 pytań. Czas odpowiedzi na każde pytanie wynosi 20 sekund. Warto zarezerwować odpowiednią ilość czasu 35-40 minut, aby nikt nam nie przeszkadzał, ponieważ testu nie można przerwać. Każde pytanie zawiera dwa skrajne stwierdzenia. Nasze zadanie polega na zaznaczeniu na pięciostopniowej skali tego, co do nas bardziej pasuje, z czym najbardziej się zgadzamy. Wyniki badania dostępne są od razu.

Gdzie szukać więcej informacji na temat talentów?

Polecam stronę Katarzyny Bieleniewicz i Dominika Juszczyka. Dwa ogromne źródła informacji na temat talentów, z których korzystam na co dzień.

Na koniec trochę o tym, jak to wygląda u mnie, jak rozwijam swoje talenty.
Dzielę się tym tu:

Moje talenty

We wpisie publikuję wyniki mojego badania oraz przedstawiam
opis 12 najbardziej widocznych
u mnie cech.

Talenty w akcji

Miesięczne podsumowanie. Cykl
w ramach, którego prezentuję działanie najbardziej widocznych
u mnie talentów.

Spodobał Ci się wpis? Proszę, podaj dalej. Dziękuję!
FacebookPinterestEmail