Inspirujący cytat

Inspirujący cytat

 

Od jakiegoś czasu prowadzę notatnik z inspirującymi hasłami i cytatami, gdzie kiedyś raczej zawsze wyśmiewałam takie inicjatywy. Podobnie jak dziennik, ale o tym innym razem. Obecnie lubię swój notatnik przejrzeć od czasu do czasu. Nie robię tego jakoś bardzo często, ale zdarza mi się tam zaglądać w poszukiwaniu inspiracji, potwierdzenia, że idę w dobrą stronę.

Postanowiłam, że raz na jakiś czas podzielę się z Tobą jednym z moich ulubionych cytatów. Możliwe, że i do Ciebie przemówi. Liczę, że tak.

W dalszym ciągu obracam się w wątku talentów i mocnych stron. Dlatego też cytat, który dziś prezentuję, odnosi się do tego właśnie obszaru.

 

Teraz nie pora myśleć o tym, czego Ci brak. Lepiej pomyśl, co możesz zrobić z tym, co masz. Ernest Hemingway

 

Dlaczego tak mi się podoba? Bo daje nadzieję, że to co w sobie mam jest wystarczające, abym mogła realizować swoje plany i marzenia. Nie muszę skupiać się na tym, czego nie mam, nie muszę szukać tego na zewnątrz. Mam to przecież w sobie. Wystarczy to odkryć. Wystarczy pomyśleć i świadomie swoje działania ukierunkować.

Nie jest to proste zadanie. Stwierdzę nawet, że bardzo trudne, ale nie niemożliwe. Najtrudniejsze dla mnie w tym procesie jest odkrycie w czym, tak naprawdę jestem dobra, co mi przychodzi naturalnie, bez większych trudności. Niby czasami wydaje się, że już wiem i teraz zrobić tylko krok dalej. Za chwilę jednak już nie jestem pewna. Nie poddaję się i nie zamierzam tego robić. Proces trwa :).

 


I jak? Przemówił do Ciebie? Jeśli tak zostaw kilka słów.
Może w komentarzu podzielisz się swoim ulubionym hasłem
lub na ten moment bardzo ważnym dla Ciebie zdaniem?

Spodobał Ci się wpis? Proszę, podaj dalej. Dziękuję!
FacebookPinterestEmail

Dodaj komentarz