Jak przechowywać? Moje ulubione narzędzie porządkowe – stojak

Jak przechowywać? Moje ulubione narzędzie porządkowe – stojak

Dzisiejszy temat to moje ulubione narzędzie porządkowe, choć trafniejszym sformułowaniem byłoby jedno z ulubionych narzędzi porządkowych, bo oczywiście mam ich więcej. To jest jednak hitem i zamierzam się dziś nim z Wami podzielić.

Oczywiście jest moim osobistym hitem. Nie zakładam, że w 100 % przypadnie Wam do gustu, bo każdy z nasz inaczej się organizuje i porządkuje. Każdy także ma swoje przyzwyczajenia, które niewątpliwe nie pozostają bez znaczenia. Ponadto dodatkowe warunki dyktuje nasza przestrzeń i jej wyposażenie, gdyż nie zawsze rozwiązanie będzie można zastosować.

Bohaterem w naszym domu, oczywiście oprócz mojego męża, jest uchwyt na talerze NYPLOCKAD z Ikei.

uchwyt na talerze nyplockad

Nasza wspólna historia

Lubię rozwiązania, które proponuje nam Ikea. Uważam, że wiele mebli i akcesoriów można stamtąd wykorzystać w naszej domowej przestrzeni z naprawdę eleganckim skutkiem. Ważne, żeby nie przesadzić i uzupełnić o elementy bardziej wysublimowane i podkreślające nasz indywidualny charakter. Ponadto zawsze z zainteresowaniem oglądam przygotowane aranżacje, bo zawsze można się zainspirować lub podejrzeć ciekawe rozwiązania, zwłaszcza porządkowo-organizacyjne. Lubię wycieczki do Ikei, ale to nie jest moje uzależnienie. Przeważnie jadę z gotową listą zakupów, ale także z chęcią zawsze oglądam i popatruję.
Podczas jednej z takich właśnie wizyt zobaczyłam uchwyt na talerze – drewniany, więc serce mi do niego szybciej zabiło. Wzięłam od razu trzy.

Zastosowanie

Nie pomyliłam się, narzędzie doskonale sprawdziło się w mojej przestrzeni i obecnie jest wykorzystywane jako stojak na:

  • ƒ pokrywki od garnków,
  • ƒ pokrywki od pojemników – x2,
  •  deski do krojenia,
  • ƒ talerze do serwowania,
  • ƒ stojak organizer na biurku, na podręczne notatki, zapiski, ale też na segregatory.

Stojak do przechowywania

Stojak do przechowywania

Stojak do przechowywania

Najzabawniejsze jest to, że nie wykorzystuję uchwytu zgodnie z jego przeznaczeniem, czyli do przechowywania talerzy. W tym obszarze się u mnie nie sprawdził. Mieścił ich za mało i wydawało mi się, że niepotrzebnie zagraca moją kuchenną przestrzeń. Możliwe, że ładnie by wyglądał na kuchennym blacie, żeby wyeksponować kilka ładnych sztuk talerzy. Jednak ja nie lubię, gdy coś niepotrzebnie stoi na blacie. W tym przypadku doskonale się u mnie sprawdza zasada, mniej znaczy więcej.

Stojak natomiast doskonale spisuje się u mnie w kuchni w przypadku innych akcesoriów. Dysponuję głębokimi szufladami, co umożliwia wykorzystanie uchwytu także do przechowywania w szufladach. W takiej aranżacji jednak na pewno nie będzie to rozwiązanie dla każdego, gdyż nie każdy takim układem szafek dysponuje.

Zauważyć należy, że pionowe przechowywanie bardzo ułatwia wykonywanie zwykłych codziennych czynności. Jedno spojrzenie i od razu wiemy, co gdzie się znajduje. Ponadto bardzo łatwo się korzysta z tak ułożonych przedmiotów, niczego nie trzeba przekładać, przesuwać, wystarczy wziąć.

HIT

Dlaczego to mój hit? Za każdym razem, gdy korzystam z tak zaaranżowanych rzeczy najzwyczajniej w świecie cieszę się, jak dziecko. Wszystkie te rzeczy mają swój domek przez co zawsze odkładam je na swoje miejsce. Nie przestawiam tam i z powrotem. Ponadto wszystko wygląda na uporządkowane, bo w rzeczywistości takiej jest. Bałagan nie jest w tym przypadku żadnym zagrożeniem. Korzystanie nie sprawia najmniejszych trudności, jest po prostu wygodnie i funkcjonalnie.

Ponadto uchwyt kosztuje niewiele, bo jedynie 9,99 zł. Za tę cenę, to jest naprawdę hit. Tym samym przestrzeń wokół nas można tanio i szybko uporządkować.

Jest to także ciekawe rozwiązanie, jeżeli chodzi o projekty diy. Uchwyt, czy stojak, jak zwał tak zwał – dla mnie to już będzie stojak, można dostosować do naszych indywidualnych upodobań. Wykonany jest z litego drewna bukowego, więc możliwości przemalowania są praktycznie nieograniczone. Może być pastelowy, intensywnie kolorowy lub przypominający zebrę. Od wyboru do koloru i co kto lubi, jeśli lubi bawić się w takie projekty.

Inne możliwości zastosowania

W trakcie pisania przyszły mi także na myśl inne możliwości zastosowania, które sukcesywnie będę testować. Sądzę, że uchwyt można z powodzeniem wykorzystać jako stojak na:

  • ƒ torby papierowe,
  • ƒ książki,
  • ƒ czasopisma,
  • ƒ kreatywne akcesoria – kartki, papiery, tekturki itp.
  • ƒ książkę kucharską podczas gotowania.

Mam nadzieję, że i Wam stojak przypadnie do gustu i sprawdzi się w Waszej domowej przestrzeni.

Znasz już ten stojak? Czy dopiero się poznacie?
Koniecznie daj znać!

Spodobał Ci się wpis? Proszę, podaj dalej. Dziękuję!
FacebookPinterestEmail

Dodaj komentarz