Jak uporządkować kable? Inspiracje

Jak uporządkować kable? Inspiracje

Ostatnio w dzień sprzątania biurka było nieco przemyśleń na temat pracy przy biurku i efektywności tej pracy. W dalszym ciągu pozostaję przy sprawach około biurkowych. Zamierzam powoli eliminować wszystkie stwierdzone nieprawidłowości, które negatywnie wpływają na moją efektywność pracy. Wśród tych nieprawidłowości wymieniłam między innymi kable i to one idą na pierwszy ogień. Za biurkiem tworzą całkiem niezłą plątaninę więc najwyższa pora, żeby je uporządkować. Porozrzucane są także po całym domu, więc tym bardziej porządkowanie jest potrzebne.

Zmiana

Tym razem postanowiłam zmienić schemat mojego działania i w pierwszej kolejności zrobiłam małe rozeznanie. Poniżej dzielę się moimi inspiracjami i przemyśleniami. Samo porządkowanie odłożyłam na później, chcąc się do niego jak najlepiej przygotować.

To będzie także niezłe ćwiczenie dla moich telnetów. Często Osiąganie wyprzedza Rozwagę, przez co później ta druga odzywa się niezaspokojona, co oznacza nie mniej nie więcej, jak zamieszanie. Postanowiłam ją dopuszczać do głosu częściej w pierwszej kolejności, więc to będzie także idealny trening rozwoju osobistego.

 

Diagnoza

Żeby wiedzieć, czego konkretnie szukam, jakie rozwiązania będą idealne w mojej konkretnej sytuacji, najpierw pobawiłam się w szukanego. Dotarłam do wszystkich miejsc, w których znajdują się kable w naszym domu. Po kolei sprawdzałam, co w trawie piszczy, czyli z czym dokładnie mam do czynienia.

Okazało się, że kable u nas w domu znajdują się aż w 10 różnych miejscach: przy biurku moim i przy biurku J, w mojej kosmetyczce, przy routerze, czasami lądują w szafkach nocnych, w kartoniku przeznaczonym na elektryczne-podręczne, w szufladzie pod tv, gdzie trzymam wszystkie pozostałe kable, kable do tv i wieży, koszyk na podręczne ładowarki oraz karton z przewodami i innymi elektrycznymi akcesoriami w garażu. Sporo tego się nazbierało w różnych miejscach. W trakcie poszukiwań starałam się zidentyfikować wszystkie miejsca, w których pojawiają się przewody i kabelki, a których obecna organizacja w jakiś sposób utrudnia codzienność.

Początkowo planowałam zająć się wyłącznie kablami przy biurku, ale już w trakcie samego zadania stwierdziłam, że nie ma potrzeby się tak ograniczać. Warto zrobić kompleksowy porządek w tym obszarze.

 

Wyzwania

Po moich poszukiwaniach stanęły przede mną następujące wyzwania:

  • ograniczenie liczby miejsc, w których kable są przechowywane – obecnie jest tego zdecydowanie za dużo;
  • segregacja i pozbycie się nieprzydatnych akcesoriów – dokonując, przeglądu już mogłam zaobserwować, że część akcesoriów niepotrzebnie nam towarzyszy i zajmuje miejsce w naszym domu;
  • sposób przechowywania kabli – sądzę, że może być bardziej funkcjonalnie, już w trakcie samego przeglądu miałam sporo przemyśleń, jak kable mogę lepiej przechowywać;
  • sposób organizacji – tu mam na myśli ułożenie kabli, które są wpięte do gniazda, choćby na przykład przy routerze. Jest to dla mnie o tyle ważne, że robot odkurzający Roomba powinien mieć swobodny dostęp do przestrzeni, a nie napotykać na utrudnienia w postaci kabli. Przyznam, że kilka razy wplątał się w taką pajęczynę, co na pewno nie było dobre dla jego zdrowia;
  • właściwe oznaczenie – nie zliczę tych sytuacji, w których z gniazdka wyciągam nie tę wtyczkę. Jakie to potrafi być uciążliwe, wie chyba każdy z nas?

 

Inspiracje

Mając tak, zdiagnozowany problem udałam się na poszukiwanie sprawdzonych metod organizacji kabli. Warunki postawiłam dwa: ma być funkcjonalnie i ładnie. Tak określając swoje wymagania, nie pozostawiłam sobie wyboru i w poszukiwania mogłam udać się tylko w jedno miejsce. Oczywiście wybrałam się na Pinterest, który stanowi inspiracyjną studnię bez dna i można tam przepaść, dosłownie. Nawet dla tak prozaicznego obszaru, jak kable można znaleźć naprawdę piękne sposoby ich organizacji. Chcę, żeby u nas w domu tak właśnie było. Przyznam, że bardzo musiałam pilnować czasu, który tam spędziłam. Nie chciałam się zagalopować, bo przecież nie to było moim celem.

Poniżej prezentuję te, które mi się spodobały, a które częściowo postanowiłam wdrożyć u mnie w domu.

Jak uporządkować kable

:::

Jak uporządkować kable

:::

Jak uporządkować kable

:::

Jak uporządkować kable

:::

Jak uporządkować kable

:::

Jak uporządkować kable

:::

Jak uporządkować kable

:::

Jak uporządkować kable

:::

Jak uporządkować kable

:::

Jak uporządkować kable

:::

Jak uporządkować kable

:::

Z takiego podejścia do realizacji zadania czuję się bardzo usatysfakcjonowana. Po drodze miałam poczucie, że działam w zgodzie ze sobą, czyli tak naprawdę w zgodzie z moimi talentami. Na pewno będę chciała częściej właśnie takie zmiany w moim życiu zaprowadzać.

:::

Czy Ciebie również czeka porządkowanie kabli?

Znalazłaś inspirację dla siebie?

Spodobał Ci się wpis? Proszę, podaj dalej. Dziękuję!
FacebookPinterestEmail

Dodaj komentarz